Historia Jakiej Nie Znacie – Mercedes vs. BMW

Wrzesień 1989, Frankfurt nad Menem. IAA, czyli Internationale Automobil-Ausstellung. Pełni dumy inżynierowie oraz projektanci marki BMW pochwalili się swoim najnowszym dziełem e31 BMW nowej serii 8.

Powodem do dumy są nowe technologie oraz ciekawe rozwiązania tego modelu coupe. Wszystko co do milimetra przemyślane – sportowe, szybkie, auto klasy wyższej – idealne dla kasiastych i oprócz tego świetny konkurent Mercedesa klasy SL.

W trakcie targów Geneva Motor ’89, które odbywają się co roku w marcu, swoją premierę miał Mercedes SL R129. Zaraz po klasie S jest to najbardziej prestiżowy model tej marki. Nowoczesne wyposażenie, wspaniały wygląd, który został okrzyknięty najpiękniejszym w historii motoryzacji.

Istotną rzeczą w tym modelu okazuje się być sztywny dach, dzięki czemu zimą można cieszyć się z jazdy sedanem, a latem przekształcić samochód w cabrioleta. W ten sposób mercedes dorównał BMW.

Co do ceny, to SL możemy dostać znacznie taniej niż ósemkę – kolejny plus. Silnik? Mercedes oferuje bardziej ekonomiczne pojemności  3 litry oraz 2.8 a e31 tylko w mocnych 5.0 i 4.0. W 1991 roku sama księżna Diana nabyła 500SL, co sprawiło, że każdy chciał go mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © MAXBmw.pl - Blog, Portal Ciekawych Rzeczy.