Kradzież na Game Boya: Metoda Złodziei Samochodowych

co to jest kradzież samochodu na game boya

Kradzież samochodu jest czarnym snem każdego kierowcy. Dzisiaj aut na drogach jest zdecydowanie więcej niż kiedykolwiek. Producenci samochodów starają się tworzyć coraz lepsze metody zabezpieczeń przed kradzieżą, a złodzieje wymyślają coraz nowsze i szybsze sposoby na to, aby upatrzony łup na czterech kołach stał się ich „własnością”. Jakiś czas temu bardzo popularna w Polsce stała się metoda kradzieży na walizkę. Dzisiaj złodzieje mają w swoich rękach nowy sposób, który niestety jest dużo szybszy i jednocześnie bardzo skuteczny. Tym sposobem jest kradzież na Game Boya.

Skąd się Pojawił Game Boy Dla Złodziei?

Do Polski metoda kradzieży na Game Boya przyszła z Bułgarii. Urządzenie, które służy do otwierania i uruchamiania aut z systemem bezkluczykowym, swoim wyglądem przypomina przenośną konsolę japońskiego giganta elektronicznej rozrywki. Cena takiego sprzętu to ok. 20 tysięcy euro i wyłączność na nie, według zapewnień, ma bułgarski dystrybutor. W Polsce są pośrednicy, którzy z odpowiednim narzutem, są nam w stanie dostarczyć takie urządzenie.

Jak to Działa?

Każde auto z ww. systemem bezkluczykowym posiada tzw. kody serwisowe, dzięki którym można otworzyć auto i uruchomić jego silnik. W legalnym celu jest to potrzebne w przypadku zagubienia oryginalnych kluczyków, tutaj zaś kody są wykorzystywane do kradzieży auta. Game Boy ma wgrany program z kodami fabrycznymi (serwisowymi), dzięki któremu wybierając markę i model samochodu, można uzyskać pełny dostęp do auta. Oczywiście w komputerze samochodu, nie będzie śladu kradzieży.

Sam proces kradzieży odbywa się w dwóch etapach. Złodziej parokrotnie szarpie za klamkę samochodu, co doprowadza do tego, że system auta stwierdza, że właściciel po prostu zapomniał kluczyków. Tutaj przychodzi czas na Game Boya, który dopasowuje z automatu kody serwisowe. Cała akcja trwa zaledwie parę minut, po których złodziej dostaje informację na urządzeniu o pozytywnym wgraniu kodu, po czym wsiada i odjeżdża samochodem jak gdyby nigdy nic. Oczywiście cały proces wygląda na tyle naturalnie, że nie wzbudza żadnych podejrzeń wśród przechodniów. Jednym z celebrytów, który stracił auto tą metodą, jest Maciej Dowbor. Również Joanna Liszowska nie uchroniła swojego Bentleya przed zniknięciem.

Game Boy jest urządzeniem małym i poręcznym, które mieści się w kieszeni złodzieja, dzięki czemu, kradzieży auta można dokonać samemu, w środku dnia.

Metoda Kradzieży na Game Boya vs Metoda Kradzieży na Walizkę

Aktualnie najwięcej ginie aut japońskich oraz koreańskich, aczkolwiek wynika to z zapotrzebowania na takie właśnie marki samochodów. Jednak wystarczy aktualizacja oprogramowania, aby Game Boyem ukraść każde inne auto.

Znana już metoda na walizkę była zdecydowanie trudniejsza w realizacji ze względu na to, że do pomocy złodziej potrzebował innej osoby. Metoda taka, zdecydowanie łatwiej rzucała się w oczy (ktoś kręcił się koło domu, a druga osoba przy aucie) i była dużo ryzykowniejsza. Ze względu na współpracę najczęściej auta ginęły z parkingów domów jednorodzinnych. Metoda na walizkę ma przewagę nad omawianą metodą, ponieważ antena, która wchodzi w skład „walizki” po odebraniu sygnału z kluczyków otwiera auto, które jest w jej zasięgu bez względu na oprogramowanie (nadajnik sczytuje kod kluczyka). Game Boy jest metodą szybszą i przede wszystkim dużo łatwiejszą w konspiracji (co dla potencjalnego złodzieja oznacza mniejsze ryzyko), dzięki czemu zdobywa większą popularność.

Czy Można się Uchronić Przed Kradzieżą na Game Boya?

Najlepszą ochroną naszego auto przed taką metodą, jest elektroniczna blokada rozruchu, bądź blokada mechaniczna, która uniemożliwi jazdę. Stosując te dwie metody, jest duża szansa, że potencjalny złodziej zniechęci się do kradzieży. Bez tego samochód nie ma szans się uchronić przed kradzieżą na Game Boya. Warto również pomyśleć nad monitoringiem radiowym, aby w razie kradzieży móc zlokalizować auto. Metoda monitoringu radiowego jest odporna na działanie zagłuszarek, używanych przez złodziei.

Była Walizka, Jest Game Boy, Co Dalej?

Technologia gna na przód każdego dnia. Producenci wymyślają nowe technologie i starają się je zaimplementować w nowych modelach aut. Również złodzieje myślą nad nowymi sposobami, które pozwalają ukraść auto szybko i bez zostawiania śladów. Na chwilę obecną nie słychać o kolejnej metodzie kradzieży, jednak nie należy wykluczyć, że taka na pewno się pojawi. Wyścig zbrojeń między producentami aut a amatorami cudzych samochodów trwa cały czas. Właściciele samochodów, oprócz zabezpieczeń fabrycznych powinni starać się śledzić portale branżowe, aby odpowiednio szybko reagować i zabezpieczyć swoją własność na czterech kołach wszelkimi dostępnymi i polecanymi metodami. Lepiej wydać kilkaset złotych na dodatkowe zabezpieczenie auto, niż stracić samochód wart dużo więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © MAXBmw.pl - Blog, Portal Ciekawych Rzeczy.