Motocykl BMW K03 będzie tańszy niż KTM 390 Duke?

Mały motocykl produkcji BMW oraz TVS od samego początku wzbudza spore zainteresowanie. Podczas gdy producenci wykonują kolejne ruchy, nam udało się przy okazji poznać jego wartość.

BMW G 310 R (K03)

Portal Zauba.com gromadzi informacje oraz dane z największych portów na temat ponad 50 000 produktów, które docierają do Indii lub opuszczają kraj, czyli eksportu i importu.

Już raz dzięki Zauba.com dotarliśmy do informacji, że w czerwcu BMW wysłało z Niemiec do Indii do TVS dwa prototypy, a później w sierpniu BMW dosłało jeszcze układy wydechowe. Teraz TVS odesłało BMW 32 motocykle, z czego dwa posiada jedynie makiety silników.

Całą wysyłkę podzielono na siedem części. Pierwsza z nich opuściła Indie 25 maja, a ostatnia – 17 czerwca. W dokumentach jako deklarowaną wartość za sztukę podano kwotę 107 250 rupii, co w przeliczeniu na polską walutę daje łącznie około 6 300 złotych.

Wynika więc z tego, że nawet jeśli doliczymy opłaty celne, które wynoszą zaledwie 6% od wartości pojazdu, to koszt motocykla jest naprawdę niski. Do tego jeszcze dochodzi podatek VAT w wysokości 19%, co po doliczeniu wszystkich opłat daje cenę około 8 000 złotych. Oczywiście nie zapominajmy, że pozostaje jeszcze kwestia innych kosztów, jak marża producenta oraz salonu sprzedającego oraz transport.

Przyjrzymy się innej kwestii, mianowicie konkurencyjności BMW K03 na rynku. Póki co jego najgroźniejszym konkurentem wydaje się być KTM 390 Duke, który w Polsce jest dostępny w cenie około 17 000 złotych. Sądząc po informacjach, jakie widnieją na dokumentach celnych, BMW K03 może być od niego tańsze. Czy jednak taka marka jak BMW zdecyduje się zaoferować swoje produkty w niskiej cenie? Być może cena dotyczy Indii, gdzie motocykl ma być oferowany z logo TVS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © MAXBmw.pl - Blog, Portal Ciekawych Rzeczy.