Będzie Legalizacja Marihuany w Niemczech – Szczegóły

Niemcy legalizują marihuanę

Planowa legalizacja marihuany w Niemczech

Marihuana od wielu długich lat budzi wiele kontrowersji wśród szerokiej grupy osób. Dla jednych jest to przede wszystkim substancja psychoaktywna, dla innych środek, który uśmierza ból czy pomaga w walce z wieloma przewlekłymi chorobami. Niemcy, jako jeden z najbardziej rozwiniętych krajów zachodniej Europy, ogłosiły planowaną legalizację marihuany. Co warto o niej wiedzieć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Ogólne, najważniejsze założenia wynikające z zapowiadanej legalizacji

Niemiecki rząd od dłuższego czasu zapowiada legalizację marihuany. Zwłaszcza przed zbliżającymi się wyborami. Tymczasem obietnice zaczynają przekuwać się w rzeczywistość. Nie mają one jednak pierwotnej, zapowiadanej formy, ze względu na brak zgody ze strony Komisji Europejskiej. Nad programem legalizacji marihuany pracuje niemiecki Minister Zdrowia prof. Karl Lauterbach, jak również szef resortu żywności i rolnictwa, Cem Özdemir, przez co plany uważane są za realistyczne, a legalny zakup marihuany jest kwestią czasu.

Pierwszym, głównym założeniem wynikającym z planowanej legalizacji marihuany jest ściśle kontrolowana jej sprzedaż. Nie będzie więc tak, że marihuana stanie się powszechnie dostępnym dobrem dla każdej osoby. Popularna cannabis będzie dostępna jedynie w tzw. klubach. Będą one musiały planować własną plantację i indywidualną, samodzielną sprzedaż. Dzięki temu niemiecki rząd dąży do legalizacji konsumpcji marihuany, jak również jej posiadania na własny użytek, jednak w całkowicie kontrolowany sposób. Maksymalnie podczas jednego zakupu będziemy mogli nabyć 25 gramów marihuany. To jednak nie jest jedyne ograniczenie. W ciągu miesiąca zakupy marihuany nie będą mogły przekroczyć 50 gram.

Po drugie, klub nie będzie posiadał uprawnień do sprzedaży marihuany przypadkowym osobom. By móc zakupić cannabis, należy stać się członkiem klubu. Jeden klub będzie mógł posiadać maksymalnie 500 członków. Co więcej, założona grupa nie będzie mogła czerpać korzyści majątkowych ze sprzedaży marihuany.

Po drugie, rząd niemiecki przewiduje możliwość własnej plantacji, w zaciszu własnego domu, na swój użytek. Co jednak ważne, w każdym gospodarstwie domowym będą mogły znaleźć się jedynie trzy sztuki rośliny.

Zakup marihuany tylko dla Niemców

Niemiecki rząd legalizując marihuanę, pragnie uniknąć nadmiernej turystyki z całego świata. W związku z tym, by stać się osobą uprawnioną do zakupu marihuany z danego klubu, koniecznie należy posiadać także meldunek w mieście, w którym siedzibę ma klub sprzedający konopie.

Wymagany wiek do zakupu marihuany

Legalizacja marihuany w Niemczech jest sprawą, która omawiana jest w szerokich kręgach. Wiele osób obawia się nadmiernego użycia konopi przez osoby młode, które będą chciały spróbować znanej substancji psychoaktywnych. Niemieckie władze również w tej kwestii znalazły rozwiązanie, które ma zapobiec takim praktyką. By móc legalnie zakupić marihuanę będzie trzeba być osobą pełnoletnią. By jeszcze bardziej kontrolować sprzedaż marihuany, będą prowadzone specjalne programy pilotażowe w niektórych regionach kraju, dzięki którym sprzedaż konopi będzie miała miejsce tylko w wyznaczonych punktach sprzedażowych.

Reguły zażywania marihuany

Niemcy słyną ze swojej skrupulatności oraz twardo wyznaczonych zasad. Nic więc dziwnego, że projekt legalizacji marihuany również cechuję się wieloma nakazami i odgórnie ustalonymi zasadami. Z całą pewnością jedną z naczelnych zasad jest utrzymana polityka ochrony nieletnich przed dostępem do narkotyków i innymi substancji psychoaktywnych. Po drugie, będzie panować w kraju zakaz konsumpcji marihuany w miejscach publicznych oraz na ulicach do godziny 20.

Legalizacja jako skuteczna walka z czarnym rynkiem

Minister Zdrowia prof. Karl Lauterbach jasno wskazuje, że legalizacja sprzedaży marihuany ma być jedną z najmocniejszych broni z walką z czarnym rynkiem. Nie od dziś wiadomo, że Niemcy kupują marihuanę, a nielegalna sprzedaż szerzy się na dworach, parkach, czy w tzw. drag taksówkach. Taka marihuana bywa często produktami niezwykle wątpliwej jakości. Wszystkie działania policyjne skierowane zarówno przeciwko handlarzom, jak również samym konsumentom nie przynoszą żadnych, wymiernych rezultatów. Pomimo tego, że Komisja Europejska zarzuca niemieckiemu rządowi zbyt dużą swobodę w zakresie legalizacji marihuany, jest to sposób, dzięki któremu znaczna część „lewego” obrotu przeniesie się na kanwę legalnej sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Będzie Legalizacja Marihuany w Niemczech – Szczegóły”


Copyright © MAXBmw.pl - Blog, Portal Ciekawych Rzeczy.