BMW Serii 1 przeszło face lifting – nowy wygląd i silniki

BMW Serii 1 poddano serii dosyć gruntownych przemian. Jak się okazuje, auto przeszło nie tylko zmianę optyczną, ale pod maskę trafiły nowe silniki i po raz pierwszy jednostka trzycylindrowa. Oficjalna premiera nowej jedynki ma zostać zaprezentowana w marcu na targach motoryzacyjnych, które będą miały miejsce w Genewie.

BMW Serii 1 było często w ogniu krytyki przede wszystkim za swój wygląd. Teraz auto wyraźnie dojrzało, zarówno w wersji trzy-, jak i pięciodrzwiowej. Przednie jak i tylne światła wyposażono w technologię LED. Diodowe światła mijania to opcja dodatkowa w tym modelu.

Niewielkich, ale zauważalnych zmian dokonano też w kabinie. Zmieniono elementy sterowania radiem oraz klimatyzacją. Wersja podstawowa samochodu  posiada teraz m.in. automatyczną klimatyzację, czujnik deszczu oraz system multimedialny BMW Radio Professional. Ponadto auto doczekało się iDrive z nowym 6,5-calowym ekranem w rozdzielczości HD.

Sporo zmian także znajdziemy pod maską. Po raz pierwszy BMW w tym modelu proponuje 1,5-litrowe silniki benzynowe i trzycylindrowego Diesela – 116d i 116i. Zmodernizowano również jednostki o pojemności 2 litrów, w wersjach 118d, 120d, 125d oraz 118i, 120i oraz 125i. Zmodyfikowano też oprogramowanie 8-biegowej skrzyni Steptronic.

Topowym modelem będzie trzylitrowe M125i z turbodoładowaniem o sześciu cylindrach, który został wzmocniony o 7 KM, dzięki czemu w 4,7 sekundy rozpędza się do setki w wersji xDrive.

Sprzedaż BMW Serii 1 zaplanowano na bliższą połowę roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © MAXBmw.pl - Blog, Portal Ciekawych Rzeczy.