Liczą się tylko Opel, Volkswagen i BMW. Innych aut nikt nie chce?

Przedstawiamy najnowsze i wstępne wyniki motoryzacyjnej mapy Polski, którą sami stworzyliśmy. Czy wiedzieliście, które samochody i jakich marek są obecnie najbardziej na topie w naszym kraju?

Jak się okazuje, na pierwszym miejscu łeb w łeb znajdują się dwie niemieckie marki – Opel oraz Volkswagen. Pojazdami tej pierwszej chętnie jeżdżą mieszkańcy takich województw jak zachodnio-pomorskie, kujawsko-pomorskie, śląskie, małopolskie, mazowieckie czy dolnośląskie, gdzie taka sama liczba mieszkańców zdecydowała się na zakup auta marki BMW.

Produkowane w Wolfsburgu Volkswageny chętnie kupowane są w takich województwach jak: lubuskie, wielkopolskie, opolskie, podlaskie i podkarpackie.

W skali kraju wyróżniają się też marki Ford i Audi. Ford cieszy się sławą m.in. w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim. Za to Audi króluje za na drogach województwa: świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego (ex equo z Volkswagenem).

Na tle dominacji marek niemieckiej produkcji w całej Polsce wyróżnia się jedynie województwo łódzkie, gdzie najpopularniejsze są samochody marki Skoda, a na drugim i trzecim miejscu Opel i Renault.

Jak się okazuje, marka, która obecnie dla Polaków jest symbolem statusu to BMW. Dane pokazują, że na te pojazdy pozwalają sobie głownie osoby, którzy deklarując miesięczny dochód brutto powyżej 5 tys. zł., szczególnie w województwie lubuskim, pomorskim, opolskim, świętokrzyskim i na Podkarpaciu. W tym przedziale dochodów popularnymi markami są też: Ford (w województwie dolnośląskim i warmińsko-mazurskim), Opel (w kujawsko-pomorskim i śląskim) oraz Alfa Romeo (na Małopolsce i Mazowszu).

Jeśli chodzi o kierowców z najniższymi dochodami, czyli poniżej 2 tys. zł brutto, to nie widać konkretnego podziału na zwolenników poszczególnych marek. Chyba nie jest to też żadnym zaskoczeniem. Przy niskim budżecie trudno jest wybrzydzać – najważniejsze aby auto było w jak najlepszym stanie technicznym.

Tutaj jednak też wyróżniają się takie marki, jak Volkswagen (województwo zachodniopomorskie, lubuskie, świętokrzyskie), Opel (województwo małopolskie, mazowieckie, lubelskie), Audi (województwo warmińsko-mazurskie, podkarpackie) i BMW (województwo dolnośląskie). Dużą popularnością cieszy się też marka Fiat (łódzkie, śląskie) oraz Alfa Romeo (pomorskie).

Co ciekawie, podział na motoryzacyjne preferencje Polaków można też zauważyć w zależności od ich wykształcenia. Osoby z wyższym wykształceniem chętnie kupują Volkswageny (woj. wielkopolskie, opolskie, podlaskie, podkarpackie) oraz Ople (woj. kujawsko-pomorskie, mazowieckie, śląskie, małopolskie).

Dodatkową popularnością u tej grupy cieszy się marka Skoda, szczególnie u mieszkańców województw: zachodnio-pomorskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Dużą popularność ma też Audi (świętokrzyskie, lubelskie), Ford (warmińsko-mazurskie) i BMW (pomorskie).

Wśród osób z wykształceniem podstawowym królują takie marki jak BMW (dolnośląskie, lubelskie), Volkswagen (lubuskie, łódzkie) oraz Opel (pomorskie, małopolskie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © MAXBmw.pl - Blog, Portal Ciekawych Rzeczy.