thc-thc.com

Liczą się tylko Opel, Volkswagen i BMW. Innych aut nikt nie chce?

Przedstawiamy najnowsze i wstępne wyniki motoryzacyjnej mapy Polski, którą sami stworzyliśmy. Czy wiedzieliście, które samochody i jakich marek są obecnie najbardziej na topie w naszym kraju?

Jak się okazuje, na pierwszym miejscu łeb w łeb znajdują się dwie niemieckie marki – Opel oraz Volkswagen. Pojazdami tej pierwszej chętnie jeżdżą mieszkańcy takich województw jak zachodnio-pomorskie, kujawsko-pomorskie, śląskie, małopolskie, mazowieckie czy dolnośląskie, gdzie taka sama liczba mieszkańców zdecydowała się na zakup auta marki BMW.

Produkowane w Wolfsburgu Volkswageny chętnie kupowane są w takich województwach jak: lubuskie, wielkopolskie, opolskie, podlaskie i podkarpackie.

W skali kraju wyróżniają się też marki Ford i Audi. Ford cieszy się sławą m.in. w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim. Za to Audi króluje za na drogach województwa: świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego (ex equo z Volkswagenem).

Na tle dominacji marek niemieckiej produkcji w całej Polsce wyróżnia się jedynie województwo łódzkie, gdzie najpopularniejsze są samochody marki Skoda, a na drugim i trzecim miejscu Opel i Renault.

Jak się okazuje, marka, która obecnie dla Polaków jest symbolem statusu to BMW. Dane pokazują, że na te pojazdy pozwalają sobie głownie osoby, którzy deklarując miesięczny dochód brutto powyżej 5 tys. zł., szczególnie w województwie lubuskim, pomorskim, opolskim, świętokrzyskim i na Podkarpaciu. W tym przedziale dochodów popularnymi markami są też: Ford (w województwie dolnośląskim i warmińsko-mazurskim), Opel (w kujawsko-pomorskim i śląskim) oraz Alfa Romeo (na Małopolsce i Mazowszu).

Jeśli chodzi o kierowców z najniższymi dochodami, czyli poniżej 2 tys. zł brutto, to nie widać konkretnego podziału na zwolenników poszczególnych marek. Chyba nie jest to też żadnym zaskoczeniem. Przy niskim budżecie trudno jest wybrzydzać – najważniejsze aby auto było w jak najlepszym stanie technicznym.

Tutaj jednak też wyróżniają się takie marki, jak Volkswagen (województwo zachodniopomorskie, lubuskie, świętokrzyskie), Opel (województwo małopolskie, mazowieckie, lubelskie), Audi (województwo warmińsko-mazurskie, podkarpackie) i BMW (województwo dolnośląskie). Dużą popularnością cieszy się też marka Fiat (łódzkie, śląskie) oraz Alfa Romeo (pomorskie).

Co ciekawie, podział na motoryzacyjne preferencje Polaków można też zauważyć w zależności od ich wykształcenia. Osoby z wyższym wykształceniem chętnie kupują Volkswageny (woj. wielkopolskie, opolskie, podlaskie, podkarpackie) oraz Ople (woj. kujawsko-pomorskie, mazowieckie, śląskie, małopolskie).

Dodatkową popularnością u tej grupy cieszy się marka Skoda, szczególnie u mieszkańców województw: zachodnio-pomorskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Dużą popularność ma też Audi (świętokrzyskie, lubelskie), Ford (warmińsko-mazurskie) i BMW (pomorskie).

Wśród osób z wykształceniem podstawowym królują takie marki jak BMW (dolnośląskie, lubelskie), Volkswagen (lubuskie, łódzkie) oraz Opel (pomorskie, małopolskie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © MAXBmw.pl - Blog, Portal Ciekawych Rzeczy.