thc-thc.com

Współpraca Tesli i BMW? Brzmi ciekawie

BMW i Tesla zastanawiają się na podjęciu współpracy. Są to dwie marki samochodów, które kojarzą się oczywiście z rynkiem samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Jeśli Tesla i BMW zdecydują się ze sobą współpracować, to niewątpliwie będą wynikać z tego same korzyści.

bmw-i8-73873

Sam Elon Musk, czyli szef Tesli, w wywiadzie dla niemieckiej gazety Der Spiegel wspominał o możliwej współpracy z BMW. Obydwa koncerny nie prowadzą jeszcze konkretnych rozmów ale skoro z ust Muska padają takie słowa, to być może coś jest na rzeczy.

Głównie chodzi tutaj o prace nad akumulatorami i ich ładowaniem, jak wspólna budowa stacji do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Sam Musk ma nadzieję, że niedługo w Niemczech zacznie się produkcja baterii do pojazdów na prąd. W USA podobny projekt będzie wspierany przez firmę Panasonic, w wyniku czego powstanie fabryka warta 5 miliardów dolarów. W Stanach Panasonic, to w Europie może BMW?

Tesla posiada ciekawy projekt, ale w pojedynkę, na przełomie krótkiego okresu czasu trudno będzie im zmienić rynek. Jeżeli wspomniane firmy faktycznie miałyby zacząć ze sobą współpracować to efekty mogą być bardzo interesujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © MAXBmw.pl - Blog, Portal Ciekawych Rzeczy.