Współpraca Tesli i BMW? Brzmi ciekawie

BMW i Tesla zastanawiają się na podjęciu współpracy. Są to dwie marki samochodów, które kojarzą się oczywiście z rynkiem samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Jeśli Tesla i BMW zdecydują się ze sobą współpracować, to niewątpliwie będą wynikać z tego same korzyści.

bmw-i8-73873

Sam Elon Musk, czyli szef Tesli, w wywiadzie dla niemieckiej gazety Der Spiegel wspominał o możliwej współpracy z BMW. Obydwa koncerny nie prowadzą jeszcze konkretnych rozmów ale skoro z ust Muska padają takie słowa, to być może coś jest na rzeczy.

Głównie chodzi tutaj o prace nad akumulatorami i ich ładowaniem, jak wspólna budowa stacji do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Sam Musk ma nadzieję, że niedługo w Niemczech zacznie się produkcja baterii do pojazdów na prąd. W USA podobny projekt będzie wspierany przez firmę Panasonic, w wyniku czego powstanie fabryka warta 5 miliardów dolarów. W Stanach Panasonic, to w Europie może BMW?

Tesla posiada ciekawy projekt, ale w pojedynkę, na przełomie krótkiego okresu czasu trudno będzie im zmienić rynek. Jeżeli wspomniane firmy faktycznie miałyby zacząć ze sobą współpracować to efekty mogą być bardzo interesujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © MAXBmw.pl - Blog, Portal Ciekawych Rzeczy.